Mount Average

╳ Režisierius - Julian Hetzel (Vokietija, Belgija)
╳ Prodiuseris - Campo (Belgija)

╳ Trukmė - 1 val. 10 min.
╳ Kalba - anglų
╳ N16

╳ Spektaklio rodymo Lietuvoje partneriai:
Goethe Institut
Vokietijos užsienio reikalų ministerija

╳ Apie ╳

Amžiai iš amžių menas buvo naudojamas kaip įrankis pabrėžti tautos, lyderio ar politinės ideologijos statusą. Lenino, Hitlerio, Mao, Stalino ar Leopoldo II atvaizdai yra dalis kolektyvinės atminties. Šių diktatorių monumentai yra fiziniai konkretaus režimo, epochos, ideologijos atspindžiai, amžini ir nekintantys. Kai kuriais atvejais net medžiagos iš kurių jie pagaminti atspindi traumą, kaip kad varis iš Kongo kasyklų, kuris buvo naudotas Leopoldo II biustui.
Julian Hetzel žiūrovus pakvies pasivaikščioti po žmonijos sukurtų ideologijų fabriką. Šiame spektaklyje, istorinių asmenų, diktatorių biustai, kaip statiškos praeities veidrodžiai, bendromis atlikėjų ir žiūrovų pastangomis bus dekonstruojami ir transformuojami. Taip praeitis įgis naujas formas, nes kaip teigia režisierius – juk viskas mūsų rankose.
Žiūrovų grupės, kurias sudarys 4 asmenys, spektaklio erdvę-fabriką bus kviečiamos kas dešimt minučių. Ekskursijos dalyviai apsilankys keturiuose skirtinguose kambariuose, kuriuose susitiks su dalimi mūsų visų kolektyvinės atminties, tam tikro režimo, konkrečios eros, ideologijos atvaizdais. Dalyviai 20% spektaklio laiko praleis stovėdami (likęs laikas sėdint), taip pat bus kviečiami atlikti kelis paprastus veiksmus.

Daugiau informacijos: https://www.sirenos.lt/programa/mount-average/

╳╳╳╳╳╳

Festivalį finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Vilniaus miesto savivaldybė.
Festivalį organizuoja VšĮ „Teatro informacijos centras“ ir VšĮ „Vilniaus festivaliai“.