Tarptautinio gatvės menų festivalio SPOT‘23 poveikis dalyvių emocinei būklei

Birželio 29-liepos 2 dienomis, tarptautinio gatvės menų festivalio SPOT metu Menų spaustuvė kartu su startuoliu „Mindletic“ atliko emocijų tyrimą, kurio metu paaiškėjo, kad šiuolaikinis gatvės menas geba perteikti emocijas, kurias gali būti sunku išreikšti vien žodžiais! Gatvės menai leidžia pažinti savo pačių emocinį kraštovaizdį, užmegzti ryšį su universaliomis žmogiškosiomis patirtimis.


Įtraukiantys festivalio pasirodymų pobūdis sukūrė aplinką, kurioje dalyviai galėjo leisti menui rezonuoti jų viduje, o tyrimo rezultatai atskleidė, jog šis emocinis poveikis gali sukelti įvairias malonias emocijas, tokias kaip: malonumą, įkvėpimą ir dėkingumą.

Šiuolaikiniai gatvės menai dažnai meta iššūkį nusistovėjusioms visuomenės normoms, peržengia ribas ir sprendžia aktualias socialines problemas. Dažnai būtent drąsus meninis požiūris sužadina kūrybiškumą, smalsumą ir bendrumą su kitais lankytojais bei pasirodymų dalyviais, todėl didėja malonumas ir energijos lygis. Nemalonių emocijų nebuvimas atspindi meno galią padėti atitrūkti nuo kasdienių iššūkių bei streso.

„Šiame tyrime pastebėtas šiuolaikinio meno emocinis poveikis rodo jo gebėjimą įkvėpti, pakylėti ir sukurti transformuojančią patirtį. Jis pabrėžia, kad menas atlieka svarbų vaidmenį stiprinant emocinę gerovę ir sutelkiant labai reikalingą emocinės išraiškos ir ryšio su savimi bei kitais galimybę“, - pasakoja „Mindletic“ vadovė Ieva Šapalaitė.

Džiaugiamės, kad prieš SPOT pasirodymus emocijų anketas pildė net 885 žmonės, o po pasirodymų savo emocijas įvertinos 314 festivalio lankytojų. Nustatyta, kad festivalio lankytojams daugiausiai malonumo bei energijos emocijų sukėlė tokie festivalio pasirodymai kaip:

  • Blue Tired Heroes (7.2/10 malonumas; 6.1/10 energija);
  • Ohtli (7.7/10 malonumas; 6.1/10 energija);
  • Bark (8.1/10 malonumas; 7.5/10 energija).

Daugiau tyrimo rezultatų ČIA